Poznatky z MS

Goto down

Poznatky z MS

Příspěvek pro Karel42 za Tue May 31, 2016 12:57 pm

Měl jsem možnost pobývat od 25. do 28.5 na MS v Novigradu a tak tady je několik mých poznatků ze hry špičkových světových hráčů a hráček.
- Ústup z předních pozic pro hráče a hráčky, kteří se rozbíhají do obloučku, většinou při druhém kroku vycházejí mimo prkno a nesměřují tak svůj rozběh přímo na kuželku.
- Ústup z předních pozic pro hráče a hráčky, kteří otáčejí svojí horní polovinu těla (trup) za rukou s koulí, aby tím získali větší švih a tím i rychlost koule.
- Naprostá většina hráčů a hráček z první šestnáctky se rozbíhala přímo proti kuželce (po pomyslné přímce), ruku s koulí zapažovali hodně dozadu (tím získávali rychlost koule), mnozí až na úroveň hlavy, horní část těla vytahovali co nejvíce dopředu a to už při prvním kroku a kouli z ruky vypouštěli v okamžiku, kdy se ruka ocitla ve svislé poloze pod ramenem.
- Samozřejmě, že se vyskytovaly i výjimky, zejména v otáčení horní poloviny těla, ale vždy se hráč včas otočil zpět tak, aby poloha ramen v okamžiku vypouštění koule korespondovala se směrem rozběhu. Tito hráči však při některých hodech měli problém se včasným vrácením ramen do správné polohy a tak jejich hodům v tom případě chyběla přesnost.
- Někteří hráči a hráčky se snažili přidat kouli rychlost i tím, že vysunuli ruku s koulí více před ramena. Mnohdy to však znamenalo nepřesný nebo vůbec špatný hod.
Tolik tedy moje poznatky z MS a pokud někomu budou ku prospěchu, budu jen rád!

Karel42

Poèet pøíspìvkù : 59
Join date : 06. 10. 15

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru