Bowlingová úprava dráhy

Goto down

Bowlingová úprava dráhy

Příspěvek pro Karel42 za Wed Oct 07, 2015 10:48 am

Při přenosu ze Světového poháru bylo vidět, že se hraje na segmentových drahách s bowlingovou úpravou. Z výsledků usuzuji, že tato úprava dělala mnohým hráčům problémy a i vynikající hráči se přizpůsobovali postupně. Může někdo tady vysvětlit, jaký je rozdíl mezi běžnou segmentovou dráhou a tou s bowlingovou úpravou a proč to může někomu dělat problémy?

Karel42

Poèet pøíspìvkù : 59

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Bowlingová úprava dráhy

Příspěvek pro Petr Dobeš ml. za Wed Oct 07, 2015 12:44 pm

A podle čeho bylo vidět, že se hraje na drahách s bowlingovou úpravou? Já teda taky nevím, jestli se dráhy někde připravují bowlingovou úpravou, ale jestli ano, tak rád se o tom dozvím něco víc.

EDIT: Bavíme se o Světovém poháru, který se hrál v Bačka Topola? Já jsem měl možnost si letos zahrát na poháru NBC v Ritzingu a i tam měli špičkový hráči s dráhou nemalé problémy. Ovšem jestli to bylo úpravou drah nevím. Neviděl jsem, jak tam dráhy připravují. V Ritzingu je to prostě poctivá kuželna, kde skoro nic nepřipadne a udržet ulici je tam těžší, než na jiných kuželnách.

Petr Dobeš ml.

Poèet pøíspìvkù : 9

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Karel42 za Thu Oct 08, 2015 9:17 am

Petr Dobeš ml. napsal:A podle čeho bylo vidět, že se hraje na drahách s bowlingovou úpravou? Já teda taky nevím, jestli se dráhy někde připravují bowlingovou úpravou, ale jestli ano, tak rád se o tom dozvím něco víc.

EDIT: Bavíme se o Světovém poháru, který se hrál v Bačka Topola? Já jsem měl možnost si letos zahrát na poháru NBC v Ritzingu a i tam měli špičkový hráči s dráhou nemalé problémy. Ovšem jestli to bylo úpravou drah nevím. Neviděl jsem, jak tam dráhy připravují. V Ritzingu je to prostě poctivá kuželna, kde skoro nic nepřipadne a udržet ulici je tam těžší, než na jiných kuželnách.
Ano, Petře, bavíme se o drahách v Bačka Topole. Ze záběrů kamery bylo v některých momentech vidět, že dráhy mají drážky jako by byly složené z úzkých pásků. Podobně jako jsou dráhy na bowlingu. Zajímalo by mě, jestli je to pouze namalované, nebo jsou ty drážky na pohmat znatelné a jaký je rozdíl mezi hrou na hladkých segmentech a těchto drážkách. Příprava dráhy v tomto případě nehraje velkou roli, protože jsem viděl, že tam jsou pracovníci od Funka a ti připravují dráhy vždy a všude na takovéto turnaje stejně.

Karel42

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Petr Dobeš ml. za Thu Oct 08, 2015 11:11 am

Já jsem přesvědčen, že jde pouze o design drah (možná kvůli vedlejším bowlingovým drahám). Nedovedu si představit, že by na kuželky existovaly podobné dráhy jako na bowling, to je podle mě nereálné. Navíc připravovat kuželkářské dráhy tak, jako se připravují bowlingové nejde.

EDIT: Podobné dráhy jsou i na této kuželně a od přímého účastníka vím, že jde o normální segmenty, které jsou takto namalované.

Petr Dobeš ml.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Karel42 za Thu Oct 08, 2015 11:29 am

Petr Dobeš ml. napsal:Já jsem přesvědčen, že jde pouze o design drah (možná kvůli vedlejším bowlingovým drahám). Nedovedu si představit, že by na kuželky existovaly podobné dráhy jako na bowling, to je podle mě nereálné. Navíc připravovat kuželkářské dráhy tak, jako se připravují bowlingové nejde.

EDIT: Podobné dráhy jsou i na této kuželně a od přímého účastníka vím, že jde o normální segmenty, které jsou takto namalované.
Právě o to mi šlo. Jestli je to jen design, tedy pouze namalované, nebo jsou tam třeba jen slabounké drážky. I z této fotky je zřejmé, že tam něco je. Podobné segmenty mají prý i někde v Německu poblíž Hamburgu. O přípravu drah mi vůbec nešlo.

Karel42

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Petr Dobeš ml. za Thu Oct 08, 2015 11:47 am

Toto je video právě z kuželny v Německu (Bad Langensalza), kde jsou normální segmenty a je to pouze namalované, tedy i bez sebemenších drážek.

Navíc v mezinárodních technických předpisech je napsáno, že povrch drah musí být hladký.

Petr Dobeš ml.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Povolení tohoto fóra: