Kuželky a OH

Goto down

Kuželky a OH

Příspěvek pro Karel42 za Mon Oct 26, 2015 9:26 am

Proč kuželky nejsou olympijským sportem? Jak píše Jirka Jančálek, tak hlavním důvodem je malé rozšíření po světě. V tomto směru s ním souhlasím. Ale proč je mnohem více rozšířený bowling, který z kuželek vznikl? Důvod je jednoduchý. Někdo kdysi velice chytrý přišel na to, že když bude kuželek padat víc a hráči je nebudou muset dorážet, tak to lidi bude víc bavit. A tak máme na bowlingu širší kuželky a jsou hustěji u sebe. Navíc nerozhoduje to, jestli někdo druhým hodem dorazí stojící kuželky, ale to, kolikrát se hráči podaří na první hod porazit všechny. Není třeba se tedy trápit nějakým složitým dorážením. Je to přesně podle způsobu myšlení lidí, kteří stále chtějí všeho víc a víc!
Myslím si, a nejen já sám, že dalším důvodem, který brání zařazení kuželek na OH je i nelogický způsob počítání. Mám na mysli to, že vyhrát může hráč, který celkově porazí méně kuželek. Někdy se tak stává, že na čtvrté dráze se hraje pouze pro formu. Ze zkušenosti vím, že to pro veřejnost není příliš přehledné. Logiku nemá ani to, že se setové body nepočítají z totožných drah.
Na závěr si myslím, jestli někdo chce podporovat jen ty sportovce, kteří se jezdí ukazovat na OH, tak je něco hodně špatné! Sport má především sloužit jako podnět k pohybu lidí a tím ke zlepšení jejich zdraví, což ve svém důsledku šetří peníze nás všech. A tak je to opět o penězích, ale trochu z jiné strany. Smile

Karel42

Poèet pøíspìvkù : 59
Join date : 06. 10. 15

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru