Kuželky- fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bezšňůrové ASK

3 posters

Goto down

Bezšňůrové ASK Empty Bezšňůrové ASK

Příspěvek pro Karel42 Sun Jun 12, 2016 6:31 pm

Myslím si, že většina kuželkářů by souhlasila se zavedením bezšňůrových stavěčů kuželek. Jsou tu však nedořešené otázky.
1. Každý sportovec se chce měřit s těmi nejlepšími za srovnatelných podmínek. Totéž platí i o kuželkářích. Každý z nás chce hrát na stejných či podobných drahách jako Zavarko, Tatoušková či Kiss a další. Zavedením bezšňůrových stavěčů jen na některých kuželnách by tato motivace odpadla a kuželky by ztratily hodně ze zajímavosti pro obyčejné kuželkáře.
2. Pořízení ASK podobných jako jsou na bowlingu je finančně cca o 1/3 náročnější než pořízení šňůrových stavěčů. Kolik kuželkářských oddílů by na takovou investici sehnalo peníze? Mnohde přece měli a mnozí stále mají problém splašit někde prachy na nové segmentové dráhy se šňůrovými stavěči.
3. Bezšňůrové automaty jsou objemnější a vyžadují více místa. Na mnoha kuželnách toto místo není a muselo by se tedy přistoupit ke stavebním úpravám. Opět tedy finanční nároky a kde ty prachy vzít?
4. Bowlingové bezšňůrové ASK vyžadují trvalou přítomnost obsluhy a stálou údržbu. Na většině takových kuželen by byl tedy nutný placený pracovník. A opět je to o penězích, se kterými zápasí všechny kuželkářské oddíly.
5. V současné době máme kuželky klasické, bowling, ruské, žlábkové, nůžkové a já nevím jaké ještě. Prase aby se v tom vyznalo! Takže zavedeme ještě bezšňůrové?
A tak se ptám: Dokáže někdo na tyto otázky odpovědět a všechny tyto problémy vyřešit?

Karel42

Poèet pøíspìvkù : 59
Join date : 06. 10. 15

Návrat nahoru Goto down

Bezšňůrové ASK Empty Re: Bezšňůrové ASK

Příspěvek pro Karel42 Tue Jun 14, 2016 9:28 am

Vidím, že se nikdo do diskuze nehrne. Asi z obavy, aby nebyl kýmsi označen za debila. Tak zkusím být tím debilem já sám. Nejsem sice žádný technik, tím méně slaboproudař, ale napadlo mě, že by problém se stojícími, ale zaznamenanými kuželkami, mohla vyřešit instalace fotobuňky, která by po těch 4 sec. stojící kuželky zaregistrovala a znemožnila jejich zapsání jako poražených. Myslím, že podobný způsob se používá i na bowlingových drahách. No a vracení kuželek zpět na kříž by se dalo zabránit jen důsledným dodržením technických předpisů, zejména co se týká délky šňůr, jejich max. odporu a zarážecí rohože vč. rozměrů dopadiště. Toto vše se dá jednoduše měřit jak při kolaudaci, tak i při namátkové kontrole těsně před zahájením utkání. Takovou namátkovou kontrolu by mohli provádět kolaudátoři a nejen ve svém okrsku. Při zjištění závad potom doporučit rozhodčímu utkání nezahajovat, dokud nebudou závady odstraněny. Určitě by takové řešení bylo mnohem levnější a jednodušší, než instalace nových bezšňůrových ASK a bylo by snad použitelné na všech i starších kuželnách. A nyní mě můžete klidně nazvat debilem, který kafrá do něčeho, čemu nerozumí.

Karel42

Poèet pøíspìvkù : 59
Join date : 06. 10. 15

Návrat nahoru Goto down

Bezšňůrové ASK Empty Re: Bezšňůrové ASK

Příspěvek pro jerguš Wed Jun 15, 2016 8:38 am

tvoje argumenty by som aj bral, ale je to len na ľudí okolo kolkárne. Ak chcú, aby bola kolkáreň padavá, určite do tvojich doporučení nepôjdu. Vieš, je dobre počúvať slová uznania ako vám dobre padá, ako slová, tá kolkáreň je ťažká........ale spravodlivá.

jerguš

Poèet pøíspìvkù : 21
Join date : 09. 10. 15

Návrat nahoru Goto down

Bezšňůrové ASK Empty Re: Bezšňůrové ASK

Příspěvek pro Karel42 Wed Jun 15, 2016 9:43 am

jerguš napsal:tvoje argumenty by som aj bral, ale je to len na ľudí okolo kolkárne. Ak chcú, aby bola kolkáreň padavá, určite do tvojich doporučení nepôjdu. Vieš, je dobre počúvať slová uznania ako vám dobre padá, ako slová, tá kolkáreň je ťažká........ale spravodlivá.
Ale to je přesně to, co jsem už psal kdysi, jen napsáno jinými slovy. Já jsem totiž psal, že jako lidé jsme takoví, že chceme všeho stále víc a víc, lepší a lepší. A netýká se to jen kuželek, ale všech oblastí našeho života. Asi nikdo nechce slyšet, že jeho táta či děda porazili víc kuželek než on, zrovna tak jako nechtějí slyšet, že jeho předkové měli lepší auto nebo vydělávali víc peněz a pod. A tak je třeba změnit myšlení lidí, což půjde jen velmi těžko a je to běh na velice dlouhou trať. Odhaduji, že v současné době o bezšňůrové ASK by mělo zájem asi tak 5% kuželkářů (při podmínkách, o jakých jsem psal výše).

Karel42

Poèet pøíspìvkù : 59
Join date : 06. 10. 15

Návrat nahoru Goto down

Bezšňůrové ASK Empty Re: Bezšňůrové ASK

Příspěvek pro Karel42 Thu Jun 16, 2016 1:11 pm

Nějakého návrhu na řešení, které by bylo přijatelné a realizovatelné pro všechny a všude se asi nedočkáme. Ono je totiž lepší a snadnější pouze křičet, že současné kuželky jsou neregulérní. Připomíná mi to malé dítě, které leží na zemi, kope nožičkami a křičí, že chce modré s nebe. A já to chci a chci a chci!

Karel42

Poèet pøíspìvkù : 59
Join date : 06. 10. 15

Návrat nahoru Goto down

Bezšňůrové ASK Empty Re: Bezšňůrové ASK

Příspěvek pro Helmut Sat Jun 18, 2016 10:21 pm

Karel42 napsal:Vidím, že se nikdo do diskuze nehrne. Asi z obavy, aby nebyl kýmsi označen za debila. Tak zkusím být tím debilem já sám. Nejsem sice žádný technik, tím méně slaboproudař, ale napadlo mě, že by problém se stojícími, ale zaznamenanými kuželkami, mohla vyřešit instalace fotobuňky, která by po těch 4 sec. stojící kuželky zaregistrovala a znemožnila jejich zapsání jako poražených. Myslím, že podobný způsob se používá i na bowlingových drahách. No a vracení kuželek zpět na kříž by se dalo zabránit jen důsledným dodržením technických předpisů, zejména co se týká délky šňůr, jejich max. odporu a zarážecí rohože vč. rozměrů dopadiště. Toto vše se dá jednoduše měřit jak při kolaudaci, tak i při namátkové kontrole těsně před zahájením utkání. Takovou namátkovou kontrolu by mohli provádět kolaudátoři a nejen ve svém okrsku. Při zjištění závad potom doporučit rozhodčímu utkání nezahajovat, dokud nebudou závady odstraněny. Určitě by takové řešení bylo mnohem levnější a jednodušší, než instalace nových bezšňůrových ASK a bylo by snad použitelné na všech i starších kuželnách. A nyní mě můžete klidně nazvat debilem, který kafrá do něčeho, čemu nerozumí.

No jasně, už to vidím jak jedu 400 km na utkání, aby tam přišel náhodou ,,kolaudátor ,, a řekl, že jsou o 1 cm kratší šňůry a utkání nemůže být zahájeno .... .
Nebo snad přijde na to, že je o 2cm kratší dopadiště a budeme muset počkat až domácí přebourají dopadiště a možná zadní stěnu budovy .....
Kdo uhradí náklady na cestu hostů, ubytování a kdy bude sehráno případné náhradní utkání, když ČKA tvrdí, že nemá volné termíny ?

Instalovat čidla do desek nebude taky asi žádná sranda, protože ta musejí být napájena a nějak tam ty dráty dostat musíš což také nebude zadarmo.
Jestli si dobře pamatuji, tak ani spodní snímání nebylo bez problému ( prach na snímači, porucha čidla , přerušené napájení snímače atd. ).
Já ještě hrál na kuželně s ručním stavěním a musím uznat, že to bylo spravedlivější a pokud jednou někdo šňůry dokáže sundat, tak ta čísla nebudou taková jaká vidíme dnes.

Nové bezšňůrové automaty jsou zajímavá myšlenka, ale pouze v případě že to někdo dokáže napasovat na stávající rozměr automatů.




Helmut

Poèet pøíspìvkù : 15
Join date : 07. 10. 15

Návrat nahoru Goto down

Bezšňůrové ASK Empty Upozornění pro kuželkáře!

Příspěvek pro Karel42 Tue Oct 04, 2016 10:38 am

Asi před 3 lety jsme měli každý týden na kuželně 15-20 dětí. Podobný stav byl i začátkem minulého roku. Vychovali jsme z nich krajské mistry ve svých kategoriích. Potom však děti přestávaly chodit a když jsme zjišťovali důvod, tak nám většinou říkali, že se jim ostatní smějí, že tahají za provázky, aby jim kuželky padaly. Podobný důvod uvedl dokonce i jeden z rodičů. Nyní nám ze stejného důvodu hrozí, že skončí s kuželkami i jeden ze členů našeho dorosteneckého družstva a my budeme muset družstvo odhlásit ze soutěže. Automaticky jsme tak odsouzeni i k sestupu do nižší soutěže mezi dospělými! Zaplatí za nás někdo z těch pomlouvačů pokutu? Uvědomují si někteří pisálkové, kolik práce stojí vychovat jednoho kuželkáře? Jsou si vědomi, že ničí práci obyčejných kuželkářů, kteří tomu věnují svůj volný čas, mnohdy i peníze a okrádají rodinu?
Bezšňůrový ASK, navržený panem ing. Vaňurou spolu s firmou Funk, nebude nikdy možno instalovat na naší kuželně z rozměrových důvodů a nemožnosti dalšího rozšíření. Proto nám zřejmě hrozí, že nebudeme mít ani mládež a budeme hrát jen nižší soutěže. Když prosazuji, aby nová technologie byla vhodná na všechny i dosavadní kuželny, byl jsem označen za člověka, který si nepřeje, aby ostatní měli to, co on mít nemůže! Prezident ČKA by měl být prezidentem všech kuželkářů a nejen těch vyvolených. Myslíte si, že tomu tak nyní je? Já si to nemyslím a ukončil jsem svoji práci na Okénku do zahraničí proto, abych na současný stav kuželkáře upozornil. Proto také nebudu svoje rozhodnutí měnit! Dnes jsme na řadě my a zítra se to může týkat třeba vás!

Karel42

Poèet pøíspìvkù : 59
Join date : 06. 10. 15

Návrat nahoru Goto down

Bezšňůrové ASK Empty Re: Bezšňůrové ASK

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru