Kuželky- fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

príprava na nový ročník

2 posters

Goto down

príprava na nový ročník  Empty príprava na nový ročník

Příspěvek pro jerguš Mon Jul 25, 2016 2:30 pm

je tu čas na ukončenie oddychu a začať poctivo trénovať , aby forma prišla práve včas. Preto by som vás rád oslovil podeliť sa so skúsenosťami z tejto časti prípravy. Myslím si, že budú tu zaujímavé postrehy, z ktorých sa môžu kolkári poučiť, poprípade konfrontovať svoje názory, ale slušne.......

jerguš

Poèet pøíspìvkù : 21
Join date : 09. 10. 15

Návrat nahoru Goto down

príprava na nový ročník  Empty Re: príprava na nový ročník

Příspěvek pro Karel42 Sat Jul 30, 2016 6:26 pm

jerguš napsal:je tu čas na ukončenie oddychu a začať poctivo trénovať , aby forma prišla práve včas. Preto by som vás rád oslovil podeliť sa so skúsenosťami z tejto časti prípravy. Myslím si, že budú tu zaujímavé postrehy, z ktorých sa môžu kolkári poučiť, poprípade konfrontovať svoje názory, ale slušne.......
Dovolenou jsem ukončil 4.7.2016 a od té doby jsem byl 8x trénovat a odehrál jsem něco přes 2100 hodů. Asi tak 1x v týdnu si dám kontrolních 120, ale většinou se věnuji pohybům různých částí těla tak, abych si uvědomil, jestli ten který pohyb dělám tak, jak já chci. Začal jsem hrát z pravého okraje prkna, takže to chtělo hodně si zvykat a trénovat. Kromě toho občas jezdím na kole asi tak 25-30 km, ale i přes 50 a doma na koberci si procvičuji hlavně záda. Vím, že už žádnou díru do světa neudělám, ale z těchto mých zkušeností mohou mít užitek ostatní kuželkáři, zejména ti mladí. Problém je, aby to chtěli podle mých rad a zkušeností také dělat.

Karel42

Poèet pøíspìvkù : 59
Join date : 06. 10. 15

Návrat nahoru Goto down

príprava na nový ročník  Empty Re: príprava na nový ročník

Příspěvek pro jerguš Sat Jul 30, 2016 8:25 pm

myslím si, že tak tvrdo trénovať sa ti asi oplatí......pekné výkony ti budú odmenou! Len aby ti slúžilo zdravie a držím palce.

jerguš

Poèet pøíspìvkù : 21
Join date : 09. 10. 15

Návrat nahoru Goto down

príprava na nový ročník  Empty Re: príprava na nový ročník

Příspěvek pro Karel42 Sun Jul 31, 2016 12:05 pm

Probral jsem se dnes trochu v záznamu jedné z her Viliho Zavarky. Vím, že do plných hraje zásadně pravou ulici a tak jsem jako nepřesný hod hodnotil každý, při němž nebyl zasažen přední roh spolu s pravou fankou (dámou). Tedy jako nepřesné jsem hodnotil i ty hody, po kterých zůstalo stát třeba celé levé křídlo. V dorážce jsem jako nepřesný hod hodnotil takový, kterým se nepodařilo dorazit optimální počet kuželek. Tedy na př. když ze dvojice (párku) sousedních kuželek byla poražena jen jedna. Napočítal jsem ze 120-ti hodů jako nepřesné pouhých 20! Z toho jen 1 hod byl vyloženě špatný (levé fanky) a 1x v dorážce nebyl doražen párek kuželek na jeden hod! Ostatních 18 hodů bylo do pravé ulice, ale přední roh zůstal stát. Pokud by někdo dokázal hrát takto přesně, tak nepotřebuje mít ani rychlost koule 40 km/h, ale stačí mu i 25 km/h a bude z něj špičkový kuželkář!

Karel42

Poèet pøíspìvkù : 59
Join date : 06. 10. 15

Návrat nahoru Goto down

príprava na nový ročník  Empty Re: príprava na nový ročník

Příspěvek pro Karel42 Sun Jul 31, 2016 12:17 pm

Karel42 napsal:Probral jsem se dnes trochu v záznamu jedné z her Viliho Zavarky. Vím, že do plných hraje zásadně pravou ulici a tak jsem jako nepřesný hod hodnotil každý, při němž nebyl zasažen přední roh spolu s pravou fankou (dámou). Tedy jako nepřesné jsem hodnotil i ty hody, po kterých zůstalo stát třeba celé levé křídlo. V dorážce jsem jako nepřesný hod hodnotil takový, kterým se nepodařilo dorazit optimální počet kuželek. Tedy na př. když ze dvojice (párku) sousedních kuželek byla poražena jen jedna. Napočítal jsem ze 120-ti hodů jako nepřesné pouhých 20! Z toho jen 1 hod byl vyloženě špatný (levé fanky) a 1x v dorážce nebyl doražen párek kuželek na jeden hod! Ostatních 18 hodů bylo do pravé ulice, ale přední roh zůstal stát. Pokud by někdo dokázal hrát takto přesně, tak nepotřebuje mít ani rychlost koule 40 km/h, ale stačí mu i 25 km/h a bude z něj špičkový kuželkář!
A proč to píši zrovna nyní a právě sem? Myslím si, že všichni kuželkáři a zejména ti mladší by si měli uvědomit, že nerozhoduje rychlost, ale přesnost hodu a v tomto smyslu také zaměřit svůj trénink!

Karel42

Poèet pøíspìvkù : 59
Join date : 06. 10. 15

Návrat nahoru Goto down

príprava na nový ročník  Empty Re: príprava na nový ročník

Příspěvek pro jerguš Sun Jul 31, 2016 9:34 pm

súhlas

jerguš

Poèet pøíspìvkù : 21
Join date : 09. 10. 15

Návrat nahoru Goto down

príprava na nový ročník  Empty Re: príprava na nový ročník

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru