Kuželky- fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nejhorší/Nejlepší kuželna v ČR

4 posters

Goto down

Nejhorší/Nejlepší kuželna v ČR Empty Nejhorší/Nejlepší kuželna v ČR

Příspěvek pro Greystone13 Tue Oct 20, 2015 7:11 pm

Docela by mě zajímal názor na tuto věc. Je mi jasné, že ne každému se hraje dobře tam a tam a ne každý také hrál všude. Pokud ale můžete, pochlubte se. Smile

Greystone13

Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 20. 10. 15

Návrat nahoru Goto down

Nejhorší/Nejlepší kuželna v ČR Empty Re: Nejhorší/Nejlepší kuželna v ČR

Příspěvek pro Koxa Wed Oct 21, 2015 12:10 am

Nejhorší asi Jindřichův Hradec, nejlepší jsem ještě nepotkal. ;-)

Koxa

Poèet pøíspìvkù : 36
Join date : 05. 10. 15

Návrat nahoru Goto down

Nejhorší/Nejlepší kuželna v ČR Empty Re: Nejhorší/Nejlepší kuželna v ČR

Příspěvek pro Petr Dobeš ml. Thu Oct 22, 2015 2:38 pm

Jindřicháč je fakt děs, ale takových kuželen je v těch nižších soutěžích asi víc (ikdyž J. Hradec je fakt unikát). A k těm lepším... já osobně si vždy dobře zahraju ve Valachách. Ale je to hlavně o přístupu domácích, jak se o to starají. I starej sadurit, když se vyleští, u kuželek uklidí a namaže, tak se dá pěkně hrát. Na druhou stranu když se o to nikdo nestará, tak i nová segmentová kuželna je někdy peklo.

Petr Dobeš ml.

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 05. 10. 15

Návrat nahoru Goto down

Nejhorší/Nejlepší kuželna v ČR Empty Re: Nejhorší/Nejlepší kuželna v ČR

Příspěvek pro Karel42 Mon Oct 26, 2015 8:58 am

Nemyslím si, že by se kuželny měly hodnotit podle toho, kde to jak padá, ale podle toho, jak se kde o kuželnu a dráhy starají. Co se týká padavosti, tak jedna z nejhorších kuželen je v Praze na Pragovce a potom také v Josefově. Ani Radotín není v tomto směru nejlepší. Ale jak na Pragovce, tak i v Radotíně se o kuželnu a dráhy dobře starají a nestalo se mi, že bych tam byl dříve než domácí. Naopak třeba v Josefově nebo ve Vršovicích to domácí jen tak tak stíhají přijít na kuželnu včas a o nějakém úklidu před zápasem - pastování, nastříkání křížů nebo jen zametení - se jim ani nezdá. To je také důvod, proč to třeba v Josefově nepadá. Pochválit za péči naopak musím Českou Třebovou, Rosice, Kroměříž a i ten Valmez.

Karel42

Poèet pøíspìvkù : 59
Join date : 06. 10. 15

Návrat nahoru Goto down

Nejhorší/Nejlepší kuželna v ČR Empty Re: Nejhorší/Nejlepší kuželna v ČR

Příspěvek pro Koxa Mon Oct 26, 2015 12:14 pm

A nás jsi nepochválil. :-D

Koxa

Poèet pøíspìvkù : 36
Join date : 05. 10. 15

Návrat nahoru Goto down

Nejhorší/Nejlepší kuželna v ČR Empty Re: Nejhorší/Nejlepší kuželna v ČR

Příspěvek pro Karel42 Tue Oct 27, 2015 11:45 am

Koxa napsal:A nás jsi nepochválil. :-D
To mi bylo hned jasné, že se někdo ozve. Smile Nepochválil jsem jich víc. Třeba si pochvalu zasluhují ve Vyškově, ve Smiřicích, v Jihlavě a většině dalších. Naprostá většina kuželkářů totiž chápe, že tak, jak oni se chovají ke svým hostům, tak se budou tito hosté zase chovat k nim. A přijdu-li na návštěvu do domácnosti, kde je podlaha plná flekanců, na židlích a gauči se válí špinavé prádlo a v kuchyni je halda neumytého nádobí, tak bych se nejraději otočil hned ve dveřích nazpět. A toto bych velice rád udělal i po příchodu na některé kuželny. Doporučoval bych, aby takové oddíly byly zařazeny do zvláštní soutěže, kde by si na těch svých oranicích mohly hrát sami proti sobě. Asi by je to brzy přestalo bavit.

Karel42

Poèet pøíspìvkù : 59
Join date : 06. 10. 15

Návrat nahoru Goto down

Nejhorší/Nejlepší kuželna v ČR Empty Re: Nejhorší/Nejlepší kuželna v ČR

Příspěvek pro Greystone13 Fri Nov 20, 2015 4:25 pm

Nebo by je to konečně donutilo se začít starat.

Greystone13

Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 20. 10. 15

Návrat nahoru Goto down

Nejhorší/Nejlepší kuželna v ČR Empty Re: Nejhorší/Nejlepší kuželna v ČR

Příspěvek pro Karel42 Fri Jun 10, 2016 1:40 pm

Dočkali jsme se návodu, který asi většina zná a na řadě kuželen je i uplatňován v praxi.
http://www.kuzelky.cz/clanek.php?id=2477
Mám jen tři doplnění: 1. Je potřeba vyčistit také dopadiště koulí, t.j. setřít vlhkým mopem nebo vysát vysavačem. Jinak se ty nečistoty dostávají opět na koule. 2. Pastu na drahách je potřeba mnohdy nechat zasychat déle, zejména v zimních měsících, když je na kuželně chladno nebo přitopit. 3. Nezapomínat, že i nad křížem  na zařízení ASK se usazuje prach a oděrky ze šňůr, které při hře padají na kříže. I tam je potřeba občas (1x za 2 měsíce) sáhnout vlhkým hadrem.
Jen nevím, jestli se to tímto zlepší i tam, kde na takovou údržbu kuželkářských drah zvysoka kašlali.

Karel42

Poèet pøíspìvkù : 59
Join date : 06. 10. 15

Návrat nahoru Goto down

Nejhorší/Nejlepší kuželna v ČR Empty Re: Nejhorší/Nejlepší kuželna v ČR

Příspěvek pro Koxa Mon Jan 09, 2017 7:00 am

No koukám, že naše třebíčská kuželna se stává jednou z těžších v lize. Alespoň podle výsledků to tak vypadá.

Koxa

Poèet pøíspìvkù : 36
Join date : 05. 10. 15

Návrat nahoru Goto down

Nejhorší/Nejlepší kuželna v ČR Empty Re: Nejhorší/Nejlepší kuželna v ČR

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru